من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

باغ «بدیع الحُکما»که در حدود 3/6 هکتار می باشد، یکی از باغ های پردرخت و بازمانده ای از باغ های اطراف شهر همدان است. این باغ که امروزه به دلیل توسعه ی شهر، در محدوده شهری و در انتهای منطقه ی پردیس قرار گرفته چند روزی ست به دلیل تفکیک و تخریب خبرساز شده است.

در سال 1388 درخواست مجوز تفکیک و احداث برج باغ به شورای شهر ارائه شد و در صورتجلسه ی 89 سال 88 با تفکیک و احداث برج باغ مخالفت گردید. ولیکن کمیسیون ماده 5 مسکن و شهرسازیِ وقت با احداث برج باغ موافقت کرد که در نهایت شورای عالی معماری و شهرسازی با طرح برج باغ مخالفت نمود. در تیرماه 91 نیز پیشنهاد تفکیک باغ به قطعات دوهزار متری به شورا ارائه شد که اینجانب و برخی از اعضای شورا مخالف آن بوده ایم و در صورتجلسه ی شماره 26 سال 91 درج شده است.

اخیرا توافقنامه ی تفکیک باغ به قطعات دو هزار متری به شورای شهر ارائه شده است. 

اینجانب که از ابتدا با تفکیک این باغ و باغ های مشابه مخالف بوده ام، این بار نیز مخالفت کردم و پیشنهادم در آخرین جلسه ی شورای دوره سوم که دیروز برگزار شد این بود که این باغ به صورت باغ یا پارک عمومی بماند و از تفکیک آن به جهت حفاظت از باغات و در راستای کمک به توسعه ی فضای سبز و رفاه عمومی جلوگیری شود. 

باغ«بدیع الحُکما» حدود 15 سال پیش مصادره شده و  طبق اصل 49 قانون اساسی* جزء بیت المال محسوب می شود و بدین خاطر در اختیار «ستاد اجرایی فرمان امام» قرار گرفته است ، و مگر نه آن است که درآمدِ حاصل از تفکیک قطعات دوهزارمتری این باغ به عنوان بیت المال توسط «ستاد» جهتِ هزینه کرد در امور عام المنفعه مانند:مدرسه سازی و ... قرار می گیرد، بنابراین از آنجا که باغ عمومی نیز برای استفاده ی عمومی مردم می باشد، شایسته است این «ستاد» باغ مذکور را در اختیار شهرداری گذاشته تا شهرداری جهت استفاده ی عمومِ مردم و به عنوان پارک طبیعی منطقه ای آن را آماده سازی نماید. 

این پیشنهاد را در صحن شورای شهر، هم در سال گذشته و هم دیروز مطرح نمودم. 

اما موضوع به رای گیری گذاشته نشد و شورای شهر توافقنامه را به دلیل ابهاماتی مجددا به شهرداری ارجاع داد.

 امیدوارم اعضای دوره ی چهارم شورا با عنایت به تبصره ی یک ماده ی 13 آئین نامه« اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب سال ۱۳۵۹ شورای انقلاب »مصوب ۱۳/۵/۱۳۸۸مجمع تشخیص مصلحت نظام که بیان می دارد : "شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر شرایطی را فراهم نمایند تا با خرید باغات محدوده ی شهر، بوستان های شهری در آنها احداث و در اختیار عموم قرار گیرد"، این مهم را به نحو احسن پیگیری و با مساعدت«ستاد اجرایی فرمان امام» ، از تفکیک باغ مذکور منصرف شده و جهت ایجاد پارک منطقه ای اقدامات لازم صورت گیرد.*اصل 49 قانون اساسی: دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوءاستفاده از موقوفات، سوء استفاده از مقاطعه کاری ها و معاملات دولتی، فروش زمین های موات و مباحات اصلی، دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و درصورت معلوم نبودن او به بیت المال بدهد. این حکم باید با رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله ی دولت اجرا شود.


برچسب‌ها: شهر و شورا
[ دوشنبه 11 شهریور 1392 ] [ 09:24 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول