من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

تخریب محیط زیست و بی توجهی به منابع طبیعی، بعضا از سوی نهادها و در برخی موارد از سوی اشخاص حقیقی صورت می گیرد و در سال های اخیر کم نبوده اند و این امر زیان جبران ناپذیری ست. 

در یکی دو سال اخیر بارها شاهد تخریب منابع طبیعی و محیط زیست به بهانه های مختلف از جمله پروژه های عمرانی بوده ایم!!.

در اینباره قبلا درخصوص تخریب «تاریک دره» در اینجا نوشته ام و درباره ی تخریب « میدان میشان» مصاحبه کرده ام که در اینجا و اینجا می توانید بخوانید.

متاسفانه در روزهای اخیر تخریب چمنزار «چشمه ملک» در ارتفاعات همدان و در مسیر «4قله» رخ داده است. بخشی از محوطه ی چمنزار «چشمه ملک» شخم زده و حفاری شده و مشخص نیست کدام نهاد مجوز این اقدام را صادر کرده و یا اصلا با مجوز بوده است یا خیر.

 قطعا دو نهاد محیط زیست و منابع طبیعی از متولیان اصلی پیگیری این موضوع می باشند. با آقای «محمدپور» مدیر کل محیط زیست استان تماس گرفتم و ایشان اعلام کردند که برای بررسی موضوع، کارشناسان به منطقه اعزام شده اند و  پیگیری ها و اقدامات لازم در دست انجام است. 

طبق ماده 690 قانون مجازات اسلامی مصوب اردیبهشت 92، چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی بدون اجازه ی سازمان حفاظت محیط زیست یا مراجع ذیصلاح دیگر مبادرت به عملیاتی نماید که موجب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی گردد به مجازات یک ماه تا یک سال حبس محکوم می شوند.


تکمیلی:(92/5/28)

امروز با آقای «همتی» مدیر کل منابع طبیعی استان هم صحبت کردم. تاکنون مشخص شده که افرادی که اقدام به این تخریب گسترده در محوطه ی «چشمه ملک» کرده اند از هیچ نهادی مجوز نداشته اند. 

شایسته است ادارات و دستگاه های ذیربط و متولی نسبت به این موضوع اقدامات قضایی و قانونی جهت طرح شکایت انجام دهند. تخریب به عمق دو متر و در محوطه ای که حدود دو هکتار را در بر می گیرد در چمنزار «چشمه ملک» رخ داده است.
عکس ها از وبلاگ:دیار الوند


برچسب‌ها: محیط زیست
[ یکشنبه 27 مرداد 1392 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول