من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها
مهرماه 1388 بود که لایحه ی «حمایت از کودکان بی سرپرست» در مجلس مطرح بود و من هم به دلیل ارتباطم با این بچه ها حساسیت زیادی داشتم. به خصوص درباره ی ماده 24 این لایحه که مجوز داده بود سرپرست پس از کسب اجازه از دادگاه می تواند با فرزندِ تحت سرپرستی ازدواج کند!.
یادم هست همان زمان برای اینکه بتوانیم قبح این موضوع را بیشتر به نمایندگان مجلس گوشزد کنیم با یکی دونفر از مراجع نیز مکاتبه کردیم.
به هر حال موارد اصلاحی لایحه به اضافه ی مهمترین بخش لایحه یعنی همین ماده 24 را با یکی از نمایندگان همدان در مجلس درمیان گذاشتیم. و به ویژه در اصلاحیه ای که برای ایشان فرستادم تاکید شد که به جای ماده 24 فعلی اش، ازدواج سرپرست و فرزندخوانده ممنوع شود.
موضوع در مجلس مطرح و خوشبختانه رای آورد که البته با اصلاحاتی در لایحه به ماده 27 تغییر شماره داد.
فقط هراس از رد شورای نگهبان بود. و حالا شورای نگهبان ممنوعیت را رد و با استناد به اینکه این ممنوعیت پس از رسیدن سن بلوغ و در جهت صلاح فرزند(!) خلاف موازین شرع است آن را برای اصلاح به مجلس بازگردانده است.

رایزنی با نمایندگان برای اصلاح این ماده باید ادامه یابد.

شرح ماوقع تلاش برای اصلاح لایحه ی «حمایت از کودکان بی سرپرست» و ممنوعیت ازدواج سرپرست با فرزندخوانده را اینجا بخوانید.


[ سه‌شنبه 8 اسفند 1391 ] [ 02:11 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول