من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

هنگام افتتاح یا بازگشایی پروژه ها که می شود، همه (بعضا بدون آنکه حمایت خاص مالی یا پیگیری جهت تسریع پروژه انجام داده باشند) سعی می کنند ردیف اول را بگیرند و جایشان در صف اول باشد تا در عکس هایی که فردایش روزنامه ها می زنند خوب دیده شوند. در سخنرانی از هم پیشی می گیرند وسعی دارند قیچی به دستِ جمع باشند برای بریدن روبان.

 البته  عیبی ندارد. بالاخره یکنفر باید روبان را ببرد و لازم است که سخنرانی هایی هم باشد و ارائه گزارش عملکردی داده شود ولی: لازم است که این اشتیاق، درخصوص پاسخگویی به پروژه هایی که به تعویق افتاده و یا معلق مانده نیز وجود داشته باشد.

پل روگذر رسالت هفته گذشته افتتاح شد. این پروژه، به همراه دو تقاطع غیرهمسطح دیگر (زیرگذر پژوهش و روگذر بابک) از جمله پروژه هایی بود که شورای شهر با تغییر در بودجه پیشنهادی 89شهرداری به تصویب رساند. از پروژه های کوچک حذف و به جای آن این سه تقاطع به پروژه های عمرانی شهرداری با اعتباری هرکدام به طور متوسط 3 میلیارد تومان مصوب شد. که بودجه شان نیز صرفا اعتبارات شهرداری بود که از عوارض وصولی شهروندان تامین می شود.

روگذر رسالت افتتاح شد و هرکس سعی کرد خود را در صف اول(!) قرار دهد. اما کسی بابت تاخیر در اجرای پروژه پژوهش و بابک و فرهنگیان(هم به دلیل کندی عملکرد  و هم به دلیل عدم همکاری برخی ادارات و نهادها در زمان لازم ) و یا تقاطع حادثه خیز ایت اله نجفی که تامین اعتبار نشد خود را پاسخگو نمی داند.

تقاطع غیر همسطح آیت اله نجفی نیز از پروژه هایی ست که بلاتکلیف مانده. 4 سال پیش بنا بر قول استاندار وقت، مقرر شد با بودجه استانی و توسط شهرداری احداث شود. شهرداری اقدامات قانونی و لازم را از جمله انتخاب پیمانکار انجام داد ولی ... از بودجه استانی خبری نشد! پروژه ایی که همان وقت وزیر کشور سابق که نه اسبق، کلنگ آن را زد اما اکنون معلق مانده و فقط بدهی شهرداری به پیمانکار آن (قرارگاه خاتم الانبیا) بابت تجهیز کارگاه و تعدیل و ... باقی ماند. 

هزینه بر کردن برخی پروژه های دیگر  توسط برخی چه در شورا و هم خارج از مجموعه مدیریت شهرداری و شورا نیز ضرری دیگر است که البته موقع پاسخگویی، مسئول نیستند! (مانند پروژه تالار قرآن که طرح و اجرای گنبد به اصرار برخی صورت گرفت ولی به دلایل متعدد!! غیرقابل اجراشد و نیمه تمام ماند و برای اتمامش به شکلی دیگر، هزینه میلیاردی می طلبد!)


کاش برای پاسخگویی نیز سعی شود در ردیف اول باشیم.


[ دوشنبه 30 آبان 1390 ] [ 02:21 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول