من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندهاماندگاری جشنواره فیلم کودک در همدان مدت ها محل بحث بود. اینکه بالاخره این جشنواره همچنان در همدان برگزار می شود یا نه. شهرهای دیگری به عنوان جایگزین مطرح می شدند تا اینکه دهم امردادماه  در جلسه ای فی مابین استاندار و مسئولان بنیاد فارابی و ارشاد قرار شد درصورتیکه استان همچنان مایل است این جشنواره در همدان برگزار شود که استاندار اعلام تصمیم در اینخصوص را موکول به بعد نموده است و ظاهرا امروز در این باره تصمیم قطعی خواهد شد.

بدهی 2 میلیاردی ای که در سال های گذشته، این جشنواره بر روی دست استان گذاشته شاید یکی از دلایل عدم ترغیب برای برگزاری مجدد آن در همدان بوده است اما نباید فراموش کنیم که در برابر آن، آورده ای بیشتر نصیب شهر و استان خواهد شد. جذب گردشگر، معرفی همدان در سطح بین المللی، تاثیرات فرهنگی در سطح شهر، ایجاد روحیه نشاط ، بازسازی و تلاش برای ایجاد و احداث اماکن مورد نیاز (هتل، سینما و سالن های نمایش و ...) و ... دستاوردهایی  است که می تواند تاثیر به سزایی بر رشد و توسعه شهر داشته باشد.

به هر حال جشنواره ای با عنوان بین المللی و پیشینه ای 25 ساله که شادی را برای کودکان به همراه می آورد چیزی نیست که به راحتی بتوان آنرا نادیده گرفت. 

اگرچه در طول این 4 سال مسئولان استان  هیچگاه شورای شهر را دخیل در امر تصمیم گیری و سیاست گذاری جشنواره نکرده اند (درحالیکه شورای شهر، به معنایی کلیددار شهر است)، اما هرجا نیاز بوده با مصوبات شورای شهرِ همدان، شهرداری همکاری های لازم را در بهتر برگزار کردن مراسم داشته است. 

امیدوارم با به اندیشی مسئولان استانی، روز شنبه این خبر را بشنویم که :   همچنان پروانه ها در شهرِ هگمتانه ماندند.


[ پنج‌شنبه 13 مرداد 1390 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول