من با آن چه می گویی مخالفم، ولی تا پای جان ایستاده ام تا تو بتوانی آزادانه حرفت را بزنی. ولتر نقطه، سر خط !
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
نقطه، سر خط !
یادداشت های مهرنوش نجفی راغب 
قالب وبلاگ
پیوندها

   تجمع دانشجویان

 

گفته بودم از برکناریِ ناگهانی پرفسور یوسف ثبوتی رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان. اما آنچه در روزهای گذشته در این دانشگاه اتفاق افتاده را باور نمی کردم. باور نمیکردم که اینجا نیز (نه بحث سیاسی ای بوده و نه خواسته ها خواسته ای سیاسی) و تنها درخواستِ ماندنِ مردی دانشمند و حمایت از چهره ای علمی ست، اینگونه با دانشجویان برخورد شود. برایم نوشتند و گفتند از آنچه در مراسم معارفه ی رییس جدید گذشت. 

 اینکه یکشنبه شب مراسم تودیع و معارفه ی رییس جدید بوده است که با تجمع دانشجویان و مردم زنجان و تشکیل دیواره ی انسانی جلوی در ورودی اجازه ورود استاندار و مقامات را به دانشگاه نداده بودند و برنامه لغو شده بود و به فردای روز بعدش یعنی دوشنبه صبح موکول می شود. که فردای آن روز حضور نیروی انتظامی و گروه های لباس شخصی اجازه ورود مردم را به دانشگاه نمی دهند ولی باز دانشجویان اقدام به تجمع جهت لغو برنامه را می کنند ولیکن با برخوردهای خشن لباس شخصی ها مواجه شده و با ضرب وشتم دانشجویان، مقامات استانی را به داخل سالن آمفی تاتر می برند تا برنامه اجرا شود. و استاندار با افتخار در سخنرانی اش می گوید اگر 6000 نفر هم اینجا بودند من وارد می شدم!

پرفسور ثبوتی که چهره ی ای ماندگار و جهانی است و می توانست در آمریکا و اروپا بهترین محیط تحقیقاتی را داشته باشد ولی خدمت به وطن خود را ترجیح داد و بیست سال برای ساخت این دانشگاه زحمت کشید و در عرض بیست سال توانست این دانشگاه را از نظر سطح علمی با دانشگاههای طراز اول کشور برابر نماید و از نظر امکانات نیز چه بسا بهتر از همه ی دانشگاه های سطح کشور باشد.

و حالا دستمزد این خدمات آن است که در حکمی ناگهانی و بدون اطلاع قبلی از سوی وزیر علوم برکنار شود و استاندار زنجان نیز در مراسم معارفه ی رییس جدید، همه ی آن خدمات را نادیده بگیرد و ایرادات بزرگ این دانشگاه را نبودِ تشکل بسیج دانشجویی، حراست و دفتر نمایندگی نهاد رهبری بداند و بگوید: چطور می شود این دانشگاه با سایر دانشگاهها متمایز باشد. این دانشگاه در داخل مرزهای ایران قرار دارد و باید مانند همه دانشگاههای دیگر اداره شود ..  

  

پرفسور ثبوتی در بین مردم و  دانشجویان متحصن

 

مراسم تمام شده ولی بگذار هرچه می خواهد بشود، دانشجویان هیچگاه پرفسور ثبوتی را که در تجمعشان او را «پدر» فریاد می زدند فراموش نخواهند کرد و چهر ه ی مهربانش برای همیشه ماندگار شد. مهم آن است که در دل مردم جایی داشته باشی.  می گویند دانشجویان با بالا بردن عکسِ دکتر می گفتند که مقامِ پدری برکنارشدنی نیست و من فکر می کنم ارزش دانش و  دانشمند در اینجا چه قدر است؟ 

 اعتراض مجمع نمایندگان استان زنجان به برکناری پرفسور ثبوتی  

نوشته های دانشجویان از تجمع 

بیانیه مشترک نمایندگان زنجان در مجلس در واکنش به حوادث تلخ دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه 

تصاویر و گزارش های دیگر 

وبلاگ دانشگاه  

 

 

 

 

[ چهارشنبه 3 شهریور 1389 ] [ 12:23 ق.ظ ] [ مهرنوش نجفی راغب ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ی من

متولد 14 بهمن 1357 / کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، وکیل پایه یک دادگستری، / «چون با نا اهل سخن گویی،سیلی خوری و سخنی که فهم نکنند بر کُفر و دیگر چیزها حمل کنند و هزار چیز از اینجا تولد کند.» سهروردی / ایمیل: mnajafiragheb@gmail.com
بایگانی یادداشت ها
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 569234

  • بازی آنلاین
  • مرکز فروش
  • کارت شارژ همراه اول